Ajutor social in cazuri medicale deosebite si deces

Hotararea Comitetului Executiv al S.S.C.R din data de 26/06/2011 cu privire la sprijinul membrilor de sindicat in cazuri sociale

Ajutor social pentru cazuri medicale deosebite:

Pentru obtinerea ajutorului social se solicita urmatoarele acte dovedituare:

• cerere de solicitare (original)
  • documente justificative (copii)

S-a propus si aprobat prin unanimitate o suma cuprinsa intre 100 si 500 lei in functie de gravitatea cazului

Hotararea privind stabilirea sumei ajutorului se va lua de catre Comitetul Executiv al Sindicatului Salariatilor Carrefour.

Ajutoarele sociale se vor acorda numai membrilor de sindicat!

Ajutor de deces pentru angajat, rudele de gradul I (copii, parinti) si sot/sotie.

Pentru obtinerea ajutorului de deces se solicita urmatoarele acte dovedituare:

• cerere de solicitare (original)
  • certificat de deces (copie)
  • dupa caz, certificat nastere sau certificat de casatorie
  • S-a propus si aprobat prin unanimitate suma de 400 lei

Ajutoarele sociale se vor acorda numai membrilor de sindicat!

Alocarea de fonduri suplimentare pentru sustinerea ajutoarelor sociale si de deces
Se propune si aproba in unanimitate suplimentara fondului pentru ajutoarele sociale si de deces astfel incat sa fie acoperite toate cazurile aprobate de Comitetul Executiv al Sindicatului Salariatilor Carrefour.

Descarca cerere tip - Medicala

Descarca cerere tip - Deces